+420 602 427 211

Výjimečná funkcionalistická vila r.1931

ulice U Rybníčka, Hořovice, mapa zde

Cena 9 990 000 Kč

Vyjimečná funkcionalistická vila na rozlehlém pozemku, včetně projektu rekonstrukce

Výjimečná příležitost koupě samostatně stojící funkcionalistické vícegenerační vily z roku 1931 na rozlehlém pozemku o celkové výměře 1796 m2, s projektem rekonstrukce.
Vila se nachází v klidné části Hořovic v zástavbě rodinných domů a přitom kousek od veškeré občanské vybavenosti – základní školy, mateřské školy, gymnázium, obchody, restaurace, kavárny.
Objekt se nachází zhruba 25 minut jízdy z Prahy od metra Zličín.
Součástí prodeje je zdařilá architektonická studie a precizně zpracovaný projekt rekonstrukce, který maximálně respektuje původní vyznění domu a zachovává co nejvíce původních prvků. Objekt byl posouzen statikem a posudek potvrzuje, že objekt je z konstrukčního hlediska v dobrém stavu až na lokální odstranitelné poruchy. Stav krovů byl posouzen mykologem a je k dispozici celkové zhodnocení dřevěných konstrukcí, které je považováno za robustní a vyžaduje pouze drobné opravy. Byly provedeny sondy do stropních konstrukcí a ty neprokázaly jakékoliv poškození.

Videoprohlídka

2 obytná podlaží plus podkroví s možností vestavby

Vila má jedno suterénní podlaží s technickým zázemím domu o výměře 123 m2, které díky svažitému pozemku ústí přímo na terén. Následují dvě obytná podlaží o výměrách 163 m2 a 161,5 m2 se dvěma samostatnými byty. Podkroví o výměře 123 m2 je vhodné k případné půdní vestavbě, kterou projekt rekonstrukce rovněž zvažuje. Svislé konstrukce domu tvoří zdivo z plných pálených cihel tl. 450 mm. Jsou dochované původní podlahy (terrazzo, prkna), obložkové dveře, zámečnické prvky, okna jsou dřevěná špaletová (lze repasovat)), střešní krytina Betternit v dobrém stavu, vysoké stropy 3,15 m. Omítka je původní jen lokálně poškozená.
Přiložené půdorysy nastiňují budoucí možné uspořádání jednotlivých podlaží.
Cílem navržených udržovacích prací, které nemění vzhled stavby a nezasahují do nosných konstrukcí je vytvoření dvou samostatných komfortních bytů v 1.NP a 2.NP. Suterén by sloužil jako skladovací prostory a technické zázemí domu.
Pro navržené stavební úpravy byl již schválen úvěr od ČS a.s. za bezkonkurenční úrokovou sazbu 2,7 %, který je připraven k čerpání a je možné ho převést na budoucího majitele.
Prostorná zahrada s několika vzrostlými stromy přináší mnoho možností k dalšímu využití, vytvoření relaxačních zón.
Vlevo od vjezdové brány na pozemek je prostor pro vznik krytého stání pro dva automobily.
Objekt je připojen ke všem IS – k elektřině, plynu, obecní kanalizaci a vodovodu.
Hořovice jsou umístěny napůl cesty mezi Prahou a Plzní, 4 km od exit D5 (Žebrák), s velice dobrým dopravním spojením. Autobusové nádraží je vzdáleno 300m, v Hořovicích je vlaková zastávka s častými spoji na Prahu i Plzeň. Kousek od přírody – nedaleký lesopark Dražovka, cyklostezky a turistické trasy, brdské a křivoklátské lesy a spousta kulturních míst. Hořovice jsou vybaveny také sportovišti, nemocnicí a nákupní zónou.
Vážného zájemce rádi seznámíme s detaily připraveného projektu.
Domluvte si svou prohlídku.

Poloha na mapě

Zašlete nám prosím Vaše kontaktní údaje