+420 602 427 211

Aktuální vývoj cen nájemného na Berounsku

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

Nájemné bytu Beroun | Králův Dvůr | Hořovice

Podívali jsme se na vývoj cen nájemného na Berounsku za posledních 5 měsíců. Vzali jsme pro srovnání byty v Berouně, Králově Dvoře a Hořovicích o dispozici 2+1 a 2kk, o průměrné podlahové ploše 52 m2 a to za období od listopadu 2021 do března 2022. Vyšli jsme z našich dat, realizovaných cen v rámci sítě RE/MAX a také údajů ze serveru Sreality.cz.

Průměrná cena nájemného nám vyšla v rozmezí 235 – 245,- Kč za m2. Podle portálu Sreality.cz došlo k průměrnému nárůstu 4% ve srovnání s obdobím červenec – říjen 2021. Rozdíl mezi Berounem a Hořovicemi se v detailním srovnání výše nájmů u konkrétního bytu pohybuje okolo 10%.

Přesné tržní ocenění bytu na prodej či pronájem získáte zdarma na našem webu zde.

Zájem o pronájmy bude sílit

Z posledního vývoje je evidentní, že Česko stojí na prahu velkých změn. Do nájmů míří díky drahým nemovitostem a méně dostupným hypotékám stále více Čechů. V posledních týdnech se k rostoucí poptávce přidává zvýšený zájem lidí z Ukrajiny, kteří prchají před válkou.

Po mírném propadu trhu s nájmy v některých regionech v období pandemie covidu-19 se začal trh obracet již průběhu loňského roku. Poptávka po bytech na pronájem roste, mimo jiné i díky růstu cen nemovitostí a úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Navíc se k tomu přidává i opatření ČNB, která od dubna zpřísňuje limity pro poskytování hypoték.

Nájmy rostou zatím mírně. Co může v budoucnu ovlivnit růst ceny nájemného vedle výše uvedených aspektů, jsou inflační tlaky a uplatňování inflační doložky v nájemních smlouvách. S tím také souvisí strašák refinancování úvěrů a zvýšení splátek hypoték u investičních bytů, které budou chtít majitelé alespoň částečně přenést na nájemce.

Zdroj: RE/MAX, Sreality.cz

Registrace k odběru novinek

podívejte se na další články